Rekordowa frekwencja na Kujawia XC 2016 [wyniki]

Kujawia XC 2016 przechodzi do historii. Pogoda w tym roku nie zawiodła, dzięki czemu pobiliście rekord frekwencji gromadząc się pod stokiem w Myślęcinku w sile ponad 200 osób w kategoriach od Mini Żak, aż po Mastersów. Oprócz sportowych emocji niewątpliwie wczoraj na trasie królowali kibice, wielu zawodników powtarza, że to właśnie dzięki Wam walka była tak zacięta – świetna robota!

Na starcie wyścigu mieliśmy zawodników ze Szczecina, Białegostoku, Suwałk, Lublina, Warszawy i jak zawsze silne reprezentacje przywiozły Kaszuby, Trójmiasto i Wielkopolska. Najbardziej zacięty pojedynek dnia odbywał się podczas wyścigu mastersów gdzie do końca nie było wiadomo czy zwycięży faworyt gospodarzy Piotr „Smok” Stalmierski, czy towar eksportowy Podlasia – Tomek „Mruwa” Pietrzycki. Ostatnie metry zdecydowały o zwycięstwie zawodnika z Białegostoku.

 

12525279_1164472150264236_4355641079383521795_o

 

Wyścig elity zapowiadał także emocje na najwyższym poziomie. Po starcie nad Myślęcinkiem uniosła się chmura kurzu, od startu bardzo mocne tempo narzucił Oskar Pluciński (Erkado RT Kraśnik). Na drugiej rundzie zaatakował Paweł Kowalkowski (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) i do samego końca wyścigu nie oddał prowadzenia. Można powiedzieć, że „do trzech razy sztuka”. Paweł na naszym wyścigu był już drugi w 2013 i 2015 roku. Trzecie miejsce za Oskarem zajął Michał Górniak (Duda Cars TP-Link Rybczyński Bikes) Pierwszą szóstkę dopełnili: Radosław Rękawek (Oska Warszawa) Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini) i Przemysław Ebertowski (King Oscar Hotel Mistral Sport Gniewino)

Za pomoc w zorganizowaniu zawodów dziękujemy dyrekcji Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy, wszystkim przyjaciołom stowarzyszenia Byd – Bike, którzy wspierali nas podczas organizacji. Za ufundowanie nagród finansowych dziękujemy firmie AWZ Deweloper z Bydgoszczy. Dziękujemy także sponsorom: firmie Aljot – dystrybutorowi opon Kenda i komponentów Prox, Firmie Solano, Sklepowi CTbike.pl, Pomieszalni oraz firmie Winaar.

PEŁNE WYNIKI:

Żak, Żaczka, Młodzik, Młodziczka

Juniorki, Kobiety Masters, Kobiety Elita

Junior Młodszy, Masters

Junior, Elita

 

Kolejna edycja wyścigu z cyklu MTB PFKA CUP już 08.05.2016 w Pniewach – Serdecznie zapraszamy