Dlaczego XC

1. Jakie zawody i dla kogo?

Ciekawe, bezpieczne i dla wszystkich. Nie jest to łatwe do pogodzenia, jednak mamy już pewne doświadczenie i wiemy że to jest możliwe. Stawiamy na techniczne ale bezpieczne trasy, ciekawe i piękne miejsca. Teren rezerwatu Las Mariański w Dolinie Wisły w Ostromecku, Cysterski Gaj na zboczu Grabiny w Koronowie, znane i lubiane ścieżki w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku czy trasa w centrum Bydgoszczy na osiedlu Wyżyny – każda z tych lokacji to inne wyzwanie! Imprezy odbędą się wczesną wiosną, latem i na jesień, czy potrafisz utrzymać przez cały rok wysoką formę? Czy podejmiesz wyzwanie? Jeżeli kochasz kolarstwo górskie nie powinieneś się wahać.

2. Dlaczego XC?

Na fali rosnącej popularności Maratonów MTB, które w większości poza imprezami górskimi stają się piknikami i festynami, XC jest imprezą trudniejszą, bardziej elitarną i prestiżową (XC jest dyscypliną Olimpijską). Jednocześnie można zorganizować je w takiej formule, że nie tylko Ci zaawansowani amatorzy będą usatysfakcjonowani. Odpowiednio długa pętla pozwala na ukończenie zawodów przez większą liczbę zawodników. XC jest też bardziej widowiskowe, uczestnicy kilkukrotnie pokonują tą samą pętlę przejeżdżając przez linię mety gdzie mogą ich podziwiać i dopingować kibice. XC jest krótsze i pozwala na rozegranie kilku wyścigów w oddzielnych kategoriach na tej samej trasie przy mniejszym tłoku na trasie niż w maratonie MTB, gdzie często już pozycja na starcie decyduje o końcowej lokacie. Ta sama trasa pozwala na sprawdzenie się również w przyszłości i porównanie formy z różnych okresów.

3. Po co to wszystko?

Dal zdrowia, dla ciała i dla ducha. Na swoich imprezach chcemy propagować zdrowy tryb życia, zasady „Fair Play” i mobilizować do zdrowej, sportowej rywalizacji. Sport to odskocznia od codziennego, monotonnego życia, możliwość sprawdzenia swoich możliwości i samodoskonalenia, to styl życia który pozwala utrzymać ciało i ducha w dobrej formie. Każde zawody są jak święto, to sposób na spotkanie z ludźmi podobnie pozytywnie zakręconymi jak my sami, nawiązania kontaktów i dzielenia wspólnej pasji.

Mam nadzieję że się spotkamy, do zobaczenia na starcie!